Wirtualne biuro a wirtualna asystentka - kiedy warto skorzystać?
16156
post-template-default,single,single-post,postid-16156,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Wirtualne biuro a wirtualna asystenka

wirtualne biuro

Wirtualne biuro a wirtualna asystenka

Coraz większej liczbie przedsiębiorców do prowadzenia firmy wystarczy dobre łącze internetowe. Nie potrzebują wynajmować lokalu i stać codziennie rano w korkach. Cenią sobie niezależność, jaką daje praca zdalna. Nie ma jednak takiej branży, która nie wymagałaby tzw. papierkowej roboty. Stosy dokumentów piętrzą się na biurku…co robi nowoczesny przedsiębiorca? Wybiera wirtualne biuro lub wirtualnego asystenta.

W czym pomoże wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to możliwość rejestracji firmy pod prestiżowym adresem. Firma, na której widnieje adres domowy nie wzbudza zaufania. Za ok. 100 zł miesięcznie można mieć spokój i pewność, że codziennie nie będziemy wyciągać tysięcy ofert reklamowych ze skrzynki.

Biuro także oszczędzi czas właściciela spółki. Zamiast stać w kolejce na poczcie, skany listów otrzymuje się na maila. Dzięki temu można być zawsze na bieżąco z sytuacją w firmie i odpowiednio szybko zareagować np. na ważny list urzędowy.

Można zorganizować spotkanie biznesowe czy rekrutację w przestronnej sali z dostępem do rzutnika, wifi. O tym dlaczego, to lepsza opcja niż spotykanie się z klientami w restauracji przeczytasz TUTAJ.

W czym pomoże wirtualna asystentka?

Jej zadania przypominają obowiązki sekretarki pracującej na recepcji. Tutaj wszystko odbywa się zdalnie – przez Internet, telefon. To interesujące, że pracownik i pracodawca mogą nigdy nie spotkać się „na żywo”.

Co można zlecić wirtualnej asystentce? Np. robienie zakupów przez Internet, rezerwowanie noclegów czy lotów, tworzenie prezentacji, zarządzanie profilem na Facebooku, odpowiadanie na e-maile, prowadzenie kalendarza, tworzenie raportów, sprawdzanie umów czy nawet tłumaczenie pism.

Przeglądając oferty możesz spotkać się też z nazwą „wirtualny sekretariat” to nic innego jak połączenie wirtualnego biura i wirtualnej asystentki. Warto jednak zawsze przejrzeć szczegółowo cennik, żeby wiedzieć z jakich udogodnień możemy korzystać. Ciekawe czym jeszcze zaskoczy XXI właścicieli firm. Patrząc na trend rozszerzonej rzeczywistości możemy spekulować, że przyszłość będzie…zadziwiająca. Ale wszystko po to, żeby wprowadzanie biznesowych pomysłów było jeszcze sprawniejsze.