Wybierz program księgowy online dostosowany do wielkości Twojej firmy
16241
post-template-default,single,single-post,postid-16241,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-16371

Jaki program księgowy wybrać dla małej firmy?

Jaki program księgowy wybrać dla małej firmy?

Gdy zakładamy własną działalność bardzo ważnym aspektem są sprawy księgowe. Kilka faktur w miesiącu, jednoosobowa działalność gospodarcza.. ale czy potrzebna księgowa? Można to rozwiązać inaczej, prościej. Z pomocą przychodzą programy księgowe, których obecnie na rynku jest dużo. 
Księgowość internetowa to przede wszystkim oszczędność, która jest bardzo potrzebna, gdy rozbudowujemy naszą działalność. Warto zastanowić się również nad takim programem, który w swojej ofercie mają nie tylko obsługę faktur, ale również rozliczenia PIT, VAT, jak również obsługę JPK. Pozwoli to przedsiębiorcy na wysłanie deklaracji bezpośrednio przez internet – bez potrzeby drukowania! Zaletą jest również to, że program księgowy działa przez 24 godziny 7 dni w tygodniu, dzięki czemu dokonujemy rozliczeń o dowolnej dla nas porze. Mocną stroną księgowości internetowej jest to, że jest zupełnie bezpieczne. W razie zgubienia ważnego dokumentu bardzo łatwo go odzyskać, co przekłada się na szybszą realizację zadań.

Jak wybrać program księgowy?

Warto pamiętać o tym, że program księgowy nie będzie z nami tylko “na chwilę”, dlatego trzeba wybrać najlepszy produkt dostępny na rynku. Nie od dziś wiadomo, że jednym z kryterium wyboru jest cena. W Taxomatic – programie działającym całkowicie w chmurze, pakiet do KPiR to 19zł w miesiącu, a pakiet wystawiania faktur to jedyne 5zł w miesiącu, tyle co butelka coli. W przypadku, gdy przedsiębiorca nie będzie miał czasu prowadzić księgowości samodzielnie, za darmo będzie mógł zaprosić księgowego do obsługi swojej firmy.
Ważną kwestia jest również dostęp do programu – w Taxomatic do swojego konta zalogujesz się na laptopie, tablecie czy telefonie. Oczywiście, bez niczyjej pomocy sprawdzisz wyniki finansowe swojej firmy w dogodnym dla siebie czasie. Program wszystko to oferuje w pełną gwarancją bezpieczeństwa danych z technologią Microsoft Azure oraz certyfikatem SSL. Program jest również w pełni nowoczesny, tak jak aplikacje, z których codziennie korzystają przedsiębiorcy.

Dla tych, co nie lubią stać w kolejce na poczcie…

Program księgowy Taxomatic oferuje także usługi dodatkowe. Dzięki współpracy z Pocztą Polską można bezpośrednio z programu wysłać dokumenty i listy polecone, również te za potwierdzeniem odbioru. Funkcja OCR skanowanie pozwala nam odpocząć od ręcznego przepisywania, wklepywania faktur. Przy pomocy zwykłego skanera z łatwością wprowadzamy FV do systemu, co ciekawe system rozpoznaje każdą fakturę – nawet taką sporządzoną na drukarce igłowej.

Bonus!

Warto zastanowić się nad wyborem programu księgowego. Jeśli zaciekawiła Cię opcja Taxomatic wypróbuj ją za darmo przez 30 dni.
Klienci naszego wirtualnego biura ttbiuro.pl mają pakiet Taxomatic MINI za darmo! Skontaktuj się, aby otrzymać program – napisz maila: info@taxomatic.pl lub zadzwoń: +48 577 553 358.