Czym jest wirtualne biuro? - TTBiuro
16066
post-template-default,single,single-post,postid-16066,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Czym jest wirtualne biuro?

czym jest wirtualne biuro?

Czym jest wirtualne biuro?

Większość osób zakładających własną firmę, staje przed koniecznością wynajmu własnego biura. Niestety ceny lokali w dużych miastach okazują się zbyt wysokie dla początkujących przedsiębiorców – rozpoczynają się już od kilkunastu złotych za m2 za miesiąc. Rozwiązaniem tego problemu jest wirtualne biuro.

Czym jest wirtualne biuro ?

 

Wirtualne biuro to stosunkowo nowa propozycja na polskim rynku. Inną , używaną zamiennie nazwą jest e-office bądź też wirtualny sekretariat. To usługa umożliwiająca zarejestrowanie firmy pod wskazanym adresem, bez konieczności wynajmu lokalu. Wysokość abonamentu uzależniona jest od lokalizacji biura oraz usług dodatkowych.

Rozwiązanie to zyskuje coraz większą popularność, szczególnie wśród freelancerów czyli osób, które na co dzień na ogół pracują w domu, wykorzystując jedynie komputer np: grafików, programistów czy copywriter.

Co zyskujesz decydując na takie rozwiązanie?

 

Bardzo często możesz liczyć na wsparcie księgowe i organizacyjne, wyręczając w ten sposób tradycyjny sekretariat. Niewątpliwą zaletą tego typu usług jest m.in. możliwość skanowania i odbierania korespondencji przez pracowników wirtualnego biura. Już tego samego dnia otrzymujesz informację na temat otrzymanej korespondencji, dzięki czemu nie tracisz czasu na stanie w kolejkach na poczcie lub urzędzie. 

Pierwsza i dla wielu osób najważniejsza korzyść to cena za taką usługę. Średni koszt ponoszony przez najemcę, to w przypadku wirtualnego biura ok. 100 zł   – zamiast ok. 1000 za miesiąc najmu realnej powierzchni.