Czy wirtualne biuro jest legalne? Sprawdź!
16204
post-template-default,single,single-post,postid-16204,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-16371

Czy wirtualne biuro jest legalne?

wirtulane-biuro-legalne

Czy wirtualne biuro jest legalne?

Coraz więcej usług świadczonych jest drogami elektronicznymi. W przypadku Wirtualnego Biura jest identycznie. Firmy, które chcą zredukować swoje koszty mogą skorzystać z takich usług. Ale czy wirtualne biuro jest legalne? Czy nie budzi zastrzeżeń pod względem prawnym?

Wątpliwości jakie pojawiły się w związku z Wirtualnym Biurem już dawno zostały rozwiane. Kilka lat temu wśród przedsiębiorców prowadzących działalność zdarzyła się sytuacja, w której Urząd Skarbowy odmówił nadania numeru NIP firmom, które korzystały z usług wirtualnych biur. Swoją decyzję uzasadnił brakiem numeru lokalu w zgłoszeniu, ale również tym, że spółki pod tym adresem rzeczywiście nie ma. Sprawa zakończyła się wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego – oczywiście przychylnym dla przedsiębiorcy. Sąd swoje stanowisko uzasadnił tym, że w polskim prawie nie ma przepisów, które obliguje przedsiębiorcę do wskazania lokalu o tego typu właściwościach. Co więcej stwierdził też, iż Urząd Skarbowy nie wskazał w jaki sposób stwierdził, iż pod danym adresem nie można sprawować funkcji zarządczych. Organ dał więc zielone światło wirtualnym biurom, a także przedsiębiorcom, którzy z nich korzystają.

Czy wirtualne biuro jest legalne czy jest na pograniczu prawa?

Wirtualne biura działają zgodnie z polskim prawem, a ich wynajem jest w 100% legalny. Rejestracja firmy pod adresem wirtualnego biura nie będzie źródłem żadnych problemów. Ponad to przedsiębiorca będzie mógł ograniczyć koszty związane z wynajmem czy zaoszczędzi czas poprzez otrzymywanie swojej korespondencji mailowo.